herbatka,  wydarzenia

Fake Off! I’m Perfect, Warszawa 2018

Ostatnio mam wielkie szczęście do wyjątkowych wydarzeń 🙂

Jednym z nich było majowe spotkanie w ramach akcji Fake Off! I’m Perfect!

Dlaczego się tam wybrałam?

Ponieważ wyjątkowo drażni mnie społeczny przymus bycia idealną, szczupłą, bez grama tłuszczu, cellulitu czy rozstępów.

Pewnie, że nikt nie jest idealny, ale pomimo tego gazety, media i Internet pokazują nam sztuczne piękno, do którego bardzo często niestety się porównujemy.

Jest wiele sytuacji życiowych przez które ciało kobiece się zmienia – choroby, wypadki, ciąża, leki, stres…. I przeważnie ludzi dookoła mało interesuje dlaczego dana kobieta się zmieniła, jak jej pomóc, aby poczuła się znowu wyjątkowa i piękna. Raczej patrzymy z ukosa i oceniamy.

Tak, wiem, nie wszyscy. Ale czasami wystarczy jeden bałwan, który powie o jedno słowo za dużo, a kobieta je zapamięta, schowa głęboko na dnie serca i cierpi.

Dlatego wg mnie tak ważne jest, aby kobiety zrozumiały, że są piękne takie jakie są i tak długo jak czują się wyjątkowe, tak długo takie będą w swoich oczach i oczach innych 🙂

Podlinkuję Wam parę stron na których poszczególne osoby opisały całą akcję (nie lubię się powtarzać), a ze swojej strony dorzucę parę zdjęć zrobionych telefonem.

Jeszcze dość mocno się krępuję, aby robić zdjęcia w takich sytuacjach, tym bardziej jak jestem pochłonięta wypowiedziami innych osób, ale obiecuję – kiedyś się poprawię! 🙂

Reebok – relacja z warsztatów

Miasto kobiet

Ohme

KIF

Świat rodziców

Siostra Ania

Elle

Dominika Cuda fb

A tak na marginesie, to coraz częściej można trafić na piosenki, w których współczesne kobiety nie zgadzają się z obecnym przymusem bycia „naj”  – super!

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: