ciekawostki,  dla żołądka,  herbatka

Wybór jajek – w Twoich rękach życie kur!

Przez rok byłam na diecie wegańskiej, na której zdecydowanie lepiej się czułam, niż będąc całe życie na diecie tradycyjnej (mięso, jajka, nabiał).

Po tym czasie jednak musiałam zacząć wprowadzać niektóre produkty odzwierzęce, takie jak jajka, miód i przetwory mleczne. Mleka krowiego nadal nie piję, ponieważ po nim umieram, natomiast pozostałe produkty jadam sporadycznie. Nie jem mięsa 🙂

Nie chcę się tutaj zagłębiać w stan mojego zdrowia i dlaczego od czasu do czasu jem ww. rzeczy, natomiast zadam Wam pytanie – Czy wiecie jak wybrać jajka i co oznaczają poszczególne symbole, które są wybite na skorupce?

źródło: http://estrefazdrowia.pl/

Większość ludzi podczas zakupów sugeruje się ceną, i tak jajka „0” są droższe od pozostałych, jednak patrząc na ich zalety warto zapłacić o te 3 złote więcej.

Jest wiele ciekawych artykułów na ten temat, dlatego nie będę się powtarzać i po prostu podlinkuję je Wam. Warto obejrzeć nagrania dotyczące chowu klatkowego i pomyśleć podczas kolejnych zakupów czy chcemy przykładać rękę do cierpienia kur i czy chcemy ponosić zdrowotne konsekwencje oszczędzania na jajkach?

5 rzeczy, które warto wiedzieć o chowie klatkowym 

Jak czytać jajko 

Jak kupować jajka

Warto w kuchni myśleć o innych żywych istotach i nie przykładać ręki do ich cierpienia 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: