dla codzienności,  herbatka

Herbatka z Piękną i Bestią

Każdy ma jakieś marzenie z dzieciństwa, które rośnie razem z nim. Dla jednych jest to wycieczka dookoła świata, dla innych zamieszkanie w danym mieście, a ja zawsze chciałam móc wypić herbatkę w Bryczku 🙂

„Piękna i Bestia” zawsze była moją ulubioną bajką, a moment w którym Bestia przeobraża się w królewicza i odwraca się do Belli, aby powiedzieć „Bello, to ja” tyle razy obejrzałam, że zdarłam kasetę video.

Ona inna, w świecie książek, z lekki nieładem na głowie i w skromnej sukience. On na początku zły, ale pod wpływem dziewczyny przemienia się w pięknego człowieka. Niby tylko bajka, ale rosła razem ze mną i na każdym etapie pokazywała co w życiu jest najważniejsze. Nie, nie chodzi mi o książki, chociaż moje mieszkanie w nich tonie 🙂

Szukać człowieka w człowieku, nawet jeżeli na początku wydaje się oschły i zły. Nie wiemy co przeżył i ile razy został odrzucony przez ludzi i jak bardzo jest zraniony

W listopadzie postanowiłam spełnić marzenie i zamówiliśmy porcelanową Panią Imbryk i dwa Bryczki. Ponieważ przesyłka szła z Chin (AliExpress) dotarła do nas dopiero na początku lutego. Trochę obawiałam się w jakim stanie będzie porcelana, ale nie dopatrzyłam się żadnego uszkodzenia – jest idealna!

Nie podam Wam dokładnej strony z której zamówiliśmy zestaw, ponieważ oferty szybko się zmieniają, ale wystarczy, że wpiszecie „Cartoon Zestaw Herbaty Piękna i Bestia” i powinien wyskoczyć Wam ten zestaw.

Trzeba jednak uważać, ponieważ na rynku są dwie wersje zestawu – kreska podobna do oryginalnej, którą ja mam i nowoczesna. Ta druga wg mnie jest zdecydowanie brzydsza przez co nie przypomina bajkowej Pani Imbryk.

Jeżeli chodzi o wielkość zestawu, to Bryczki są idealne do espresso (40 ml – sprawdziłam), a Pani Imbryk zmieści w sobie 400 ml kawy/herbaty.

My kupiliśmy zestaw (Pani Imbryk + Bryczek) i dodatkowo drugiego Bryczka. Należy jednak uważać przy składaniu zamówienia, ponieważ przez nieuwagę można „domówić” część z drugiej wersji!

Ponieważ marzenia niestety kosztują, to ten zestaw nie należy do najtańszych. Jednak jego wykonanie i dopracowanie każdego szczegółu jest warte swojej ceny.

A Wy jakie macie marzenia, które czekają na spełnienie? 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: