herbatka,  wydarzenia

Koncert zespołu Good Staff

Kto zna poznański zespół Good Staff ręka do góry! Ja znam, lubię i byłam na paru koncertach i mam nadzieję, że będę na następnych. Charakterystyczne dla tego zespołu to klimat, aura i emocje, które czuć w każdym zakamarku miejsca koncertowego. Jest to jeden z tych zespołów, który porywa we własny świat interpretacji, słów i dźwięków.

Zespół Good Staff tworzą przyjaciele (w tym małżeństwa), które wprowadzają nas w świat muzyki świeckiego renesansu i folku. Leopold Staff, Adam Asnyk, Lucjan Rydel, Karol Wojdyła…w towarzystwie gitary, bębnów, wiolonczeli, lutni i pięknego delikatnego głosu wokalistki. Jeżeli Was zaciekawiłam, to zapraszam na stronę Good Staff, na której możecie poznać bliżej każdego członka zespołu, a ja wracam do opisywania wrażeń z minionego koncertu.

Koncert odbył się w Clubie Blue Note 21 stycznia. Jest to jeden z najbardziej znanych clubów w Poznaniu, mieszczący się na tyłach Zamku. Lampki, podwieszone gwiazdy i świeczki idealnie wprowadziły widownię w nastrój, a zakaz palenia usubtelnił wydarzenie.

Ania, wokalistka, ubrana w zwiewną czerwoną suknię swoim śpiewem i tańcem sprawiła, że niejedna łza ze wzruszenia poleciała po policzku przy pobliskich stoliczkach. Zażyłość pomiędzy członkami zespołu przełożyła się na widownię. Przede mną siedziała dojrzała para, która przez cały koncert trzymała się za ręce, a podczas bardziej wzruszających pieśni delikatnie się obejmowała. Znacie inny zespół, inny koncert, który wzbudzałby takie emocje? Ja nie 😉

Mogłabym pisać i pisać na temat muzyki, uczuć i przeżyć podczas koncertu, ale myślę, że najlepiej abyście sami posłuchali i zobaczyli. Udało mi się zmontować 3 minutowy filmik – relację – z koncertu. Dołączę również linki do oryginalnych teledysków zespołu i oczywiście zapraszam do śledzenia ich strony (na której posłuchacie niektórych utworów), facebooka i youtuba.

Najnowszą płytę „Preludium” przesłuchałam już parę razy, a tak między nami mogę Wam powiedzieć, że moim ulubionym utworem jest „Lipa” w całości – muzyka i słowa – skomponowana przed gitarzystę Wojtka. Miód na duszę i serce 🙂

Relacja z koncertu:

Oryginalne teledyski zespołu:

Teledysk z udziałem poprzedniej wokalistki:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: