herbatka,  miejsca i ludzie

Cisza w sercu Poznania – Stary Rynek i „Pod Lampionami”

Ostatni weekend spędziliśmy w Poznaniu, ponieważ przyjechaliśmy z Leszkiem na koncert rodzinnego zespołu Good Staff (o którym będzie osobny wpis na blogu), natomiast teraz chciałabym Wam przybliżyć pewne spokojne, klimatyczne miejsce z dobrym jedzeniem i niepowtarzalnym wystrojem tuż obok Starego Rynku – Pod Lampionami.

Jest to herbaciarnia, kawiarnia, restauracja i sklep z herbatami w jednym miejscu na ulicy Woźnej 19. Ile razy tam jestem, tyle razy znajduję uroczy kącik dla siebie. Brak przepychu, jak to zwykle bywa w restauracjach przy Starym Rynku, przepyszne jedzenie (również wegańskie!!), ogromny wybór herbat, dobre ceny i „to coś”. To coś co sprawia, że od progu czujesz się jak u siebie w domu i możesz odetchnąć po całym ciężkim dniu, lub nabrać sił przed pracą.

Z głośników płynie spokojna muzyka sprzyjająca czytaniu książki, pracy na komputerze, lub po prostu chwili tylko dla siebie albo z przyjaciółmi.

Na starcie dostajecie menu dań i menu herbat. Z wyborem napoju zawsze mam największy problem, ponieważ jest ich tyle, że nie potrafię się zdecydować. Białe, czerwone, żółte, zielone, czarne, podstawowe lub smakowe… Natomiast jeżeli chodzi o jedzenie, to mam swoich dwóch faworytów – wegańskie gołąbki z soczewicą (niebo w gębie) i ciasto baklawa, które uwielbiam!

Ponieważ dopiero po fakcie stwierdziłam, że mogłabym napisać parę słów o tym miejscu nie zrobiłam niestety wielu zdjęć czy filmików. Jednak coś się znalazło, aby skleić je w króciutki filmik przedstawiający klimat Pod Lampionami.

Dorzucę jeszcze parę fotek Starego Rynku w Poznaniu, ponieważ jest to miejsce, które bardzo dobrze znam, a zawsze czuję, że odkrywam je na nowo – jest piękne!

Znalazłam jakiś czas temu muzykę na YT, którą lubię włączyć podczas picia domowej kawy, czy herbaty – klimat przybliżony do tego z herbaciarni 🙂 Jeżeli będziecie kiedyś w Poznaniu, to warto wpaść na ulicę Woźną. Znajdziecie na niej sporo ciekawych restauracji, w tym Pod Lampionami 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: