herbatka, wydarzenia

26 Finał WOŚP 2018

Pierwsze Światełko do Nieba za nami 🙂

Wspólny cel, radość, podniecenie i chęć pomocy innym – tak bym nazwała atmosferę, która panowała dzisiaj w Warszawie. Ten wpis będzie typowo wpisem fotograficznym, ponieważ wiele nie trzeba opowiadać o jednym z najgłośniejszych dni, jakim jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jest jednak jeden malutki minus tego dnia, który również widzę podczas nocy sylwestrowej – fajerwerki. W tym roku pierwszy raz w nocy zamykającej rok 2017 i otwierającej 2018 pomyślałam, co mogą czuć osoby starsze, które przeżyły wojnę. Co mogą czuć, gdy słyszą dźwięk wybuchów? Czy wracają dramatyczne wspomnienia? I czy w ogóle są w stanie cieszyć się w pełni z Nowego Roku lub Światełka do Nieba? Podobnie ma się sprawa w przypadku zwierząt i małych dzieci. Ciężko mi uwierzyć, że cieszą się razem z nami… Chociaż zapewne bez sztucznych ogni WOŚP zebrałaby zdecydowanie mniej pieniędzy. Coś za coś.

Ma to być wpis pozytywny, stąd zostawiam Was z tymi pytaniami i zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmiku, który znajdziecie na samym dole. Dodam tylko, że są to typowo amatorskie zdjęcia (starym i fochniętym aparatem), a film nagrałam telefonem. Nie umiem jeszcze obsługiwać programów typu – zrób z mojego brzydkiego zdjęcia ładniejsze zdjęcie, stąd foty są sauté 🙂  Ludzie dookoła raczej mi w tym nie pomagali, chyba, że potrącanie i deptanie miało być motywujące i wspierające w twórczości 🙂

Podsumowując dzisiejszy dzień – za rok tam wrócę!!!

Poniżej znajdziecie mój pierwszy filmik montowany bez znajomości programu chwilę przed północą. Nie jest idealny, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.